Badania naukowe

Wyniki badań naukowych

Nasza firma jako pierwsza w Polsce przeprowadziła badania nad leczniczym działaniem konopi włóknistych w kierunku obniżenia poziomu odczuwania bólu łącząc je z tradycyjnymi metodami rehabilitacji. 
Prace przeprowadzone przez nasz zespół badawczy na grupach pacjentów udowodniły skuteczność terapii z wykorzystaniem konopi w leczeniu chorób zwyrodnieniowych. 

W naszym badaniu wzięło udział 200 pacjentów (grupa badawcza 100 pacjentów, grupa kontrolna 100 pacjentów)
W grupie badawczej stosowaliśmy w leczeniu: kąpiele siarczkowe z użyciem konopi, kąpiele w mini basenie z użyciem ekstraktu z konopi, masaże klasyczne na bazie olejku konopnego, krenoterapię (picie 3 razy dziennie naparu konopnego) jak również zabiegi z fizykoterapii dostosowane do poszczególnych schorzeń pacjentów. 
W grupie kontrolnej stosowaliśmy w leczeniu: kąpiele siarczkowe, kąpiele w mini basenie, masaże klasyczne jak również zabiegi z fizykoterapii dostosowane do poszczególnych schorzeń pacjentów. 

W wyniku przeprowadzonych badań u naszych pacjentów doszło do znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych, zwiększenia zakresu ruchomości w stawach oraz obniżenia parametrów chemicznych krwi takich jak: trójglicerydy, cholesterol całkowity, kwas moczowy oraz CRP. 

Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce, który posiada w ofercie terapię leczenia bólu z wykorzystaniem konopi włóknistych wprowadzoną na bazie własnych badań naukowych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami badań oraz naszym Pakietem Siarczkowo-Konopnym.

Pakiet Siarczkowo-Konopny
Wyniki przeprowadzonych badań cz. 1 
Wyniki przeprowadzonych badań cz. 2