Mieści się na poziomie 0. Czynna codziennie w godzinach 7:00 - 22:00.
 Połączenie z pokoju wew. 100,101,102

Recepcja Główna
Recepcja Główna

Recepcja zlokalizowana jest na I piętrze budynku. Zaplanujesz w niej zabiegi lecznicze, kosmetyczne zabiegi na twarz i ciało, zakupisz firmowe kosmetyki oraz zapiszesz się na zajęcia ruchowe. Czynna codziennie w godzinach 8:00 - 20:00 Kontakt: tel. 41 310 89 11 wew. 113,  spatermaslowacki@gmail.com

Zarezerwuj zabieg >

Recepcja Medi & SPA
Recepcja Medi & SPA
Czytaj

Nasze Studio SPA & Wellness Terma Słowacki to prawdziwa oaza spokoju zlokalizowana na I piętrze obiektu. Została zaprojektowana tak, aby zapewnić Ci atmosferę pełnego relaksu i odprężenia. Skorzystają tu Państwo z szerokiej oferty masaży leczniczych i relaksacyjnych, firmowych ceremonii na ciało i twarz oraz relaksacyjnych kąpieli.
Dostępne zabiegi >

SPA & Wellness
SPA & Wellness

Centrum rehabilitacji mieści się na poziomie -1. Odbywają się tam zabiegi z zakresu balneologii, fizykoterapii, termoterapii oraz kinezyterapii indywidualnej i zespołowej.
Czynne 7 dni w tygodniu. 
Dostępne zabiegi lecznicze >

Centrum Rehabilitacji
Centrum Rehabilitacji
https://iliada-storage.fra1.digitaloceanspaces.com/1049/0/ca9e7d82-7661-48c9-844b-2a62e3f8a94e.jpeg https://iliada-storage.fra1.digitaloceanspaces.com/1049/0/103065fc-39bc-4e27-b236-0ff3dc356fe4.jpeg https://iliada-storage.fra1.digitaloceanspaces.com/1049/0/f00770b2-79c8-4be5-92df-42b391b52d93.jpeg
Przygotowanie do zabiegów
Przygotowanie do zabiegów
Czytaj

Dostęp do Wi-Fi jest bezpłatny dla wszystkich Gości hotelowych.
Nazwa sieci: TERMA Hasło: terma2022slowacki

Wi-Fi
Wi-Fi
Czytaj
https://iliada-storage.fra1.digitaloceanspaces.com/1049/0/7353b95c-4f7c-4bc3-bfd7-97e83b9ae017.jpeg
Harmonogram zajęć ruchowych
Harmonogram zajęć ruchowych
Czytaj

W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia poza wyznaczonymi miejscami przeznaczonymi do tego celu. Nieprzestrzeganie tego zakazu wiążę się nałożeniem na Gościa dodatkowych kosztów w wysokości 1500 zł za serwis sprzątający. 

Zakaz palenia
Zakaz palenia
Czytaj


Zameldowanie od: 16:00
Wymeldowanie do: 11:00

Posiłki
Śniadania dostępne w restauracji głównej na parterze. Zapraszamy!
attachment
Śniadanie
Teraz - 10:30
Lunch dostępny w restauracji głównej na parterze dla pakietów: Uzdrowiskowo-Leczniczych 7/14 nocy, Zdrowy Kręgosłup, Siarczkowo-Konopnych. Pozostali Goście mogą wykupić lunch w cenie 40 zł/osoba. Zapraszamy!
attachment
Lunch
Dzisiaj 13:00 - 14:30
Obiadokolacje dostępne w restauracji głównej na parterze. Zapraszamy!
attachment
Obiadokolacja
Dzisiaj 16:00 - 19:00

Restauracje

Restauracja à la carte serwująca dania kuchni polskiej oraz europejskiej w nowoczesnej odsłonie oraz wyśmienite ciasta i desery przygotowane przez hotelowych cukierników. Zamówienia z karty możliwe do godz. 20:40.

Menu ->

Restauracja Autorska
10:30 - 22:00
Restauracja jest zlokalizowana na poziomie 0. Odbywają się w niej wszystkie posiłki bufetowe dla Gości hotelowych. Śniadanie: 8:00 -10:30 Lunch: 13:00 - 14:30 Obiadokolacja: 16:00 -19:00
Restauracja główna
Teraz - 19:00

Atrakcje hotelu
Basen termalno-mineralny wewnętrzny o pow. ok. 132 m2 z dwoma torami pływackimi oraz 26 atrakcjami wodnymi, wśród których znajdziemy między innymi masażery i bicze wodne.
Baseny termalno-mineralne
09:30 - 22:00
Kąpiele w wodzie wzbogaconej o wyciąg z kwiatostanu z konopii łagodzą dolegliwości bólowe stawów i mięśni oraz potęgują uczucie relaksu i odprężenia.
Basen konopny
09:30 - 22:00
Całoroczny basen zewnętrzny z wodą termalno-mineralną o temperaturze ok. 34 ° oraz licznymi masażerami. Basen zewnętrzny w okresie od 01.10. - 30.04. czynny od godz. 15:00.
Basen zewnętrzny
10:00 - 22:00
W strefie basenowej znajdą Państw dwie balie siarczkowe wypełnione termalną wodą siarczkowa ze źródła Busko C-1. Zawartość składników specyficznych (swoistych) wody siarczkowej w baliach siarczkowych wynosi: ✓ siarkowodór, jony wodorosiarczkowe i siarczkowe (H2S, HS–, S2-) – 45 mg/dm3, ✓ jony jodkowe (I–) – 2,20 mg/dm3 Łączna ilość rozpuszczonych składników mineralnych wynosi aż: 12 400 mg/l. Główne składniki mineralne: ANIONY [mg/l] Chlorki 5400 - 5800, Siarczany 1550 - 1650, Wodorowęglany 450 - 500, Bromki 5,0, Jodki – 1,9 KATIONY [mg/l] Sodowy 3900 - 4200, Wapniowy 240, Magnezowy 155, Potasowy 92 Zalecany czas kąpieli: 20 minut
Balie siarczkowe
09:30 - 21:30
W naszej strefie relaksu czekają na Państwa 3 sauny - fińska, ziołowa i parowa. Regularne saunowanie nie tylko pozytywnie wpływa na wydolność i odporność organizmu, ale również redukuje zmęczenie i stres potęgując uczucie relaksu.
Saunarium
15:00 - 21:30
Weź głęboki oddech i przekonaj się o leczniczych i relaksacyjnych właściwościach tężni solankowej. Tężnia nasyca powietrzem jodem, bromem i całą gamą innych mikroelementów takich jak magnez, sód, potas czy też żelazo. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi, ponieważ jego cząsteczki mają znaczną zdolność penetracji poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skóry. Wokół tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym, leczniczym inhalatorium.
Tężnia solankowa
09:30 - 21:30
Podczas pobytu w naszym obiekcie mogą Państwo skorzystać z w pełni wyposażonej siłowni hotelowej w, której czekają na Was: strefa cardio, strefa wolnych ciężarów i maszyn siłowych, oraz strefa treningu funkcjonalnego i stretchingu (poziom -1).
Siłownia i sala cardio
Teraz - 21:30
Dla naszych najmłodszy Gości przygotowaliśmy Salę Zabaw w której znajdziecie duży plac zabaw z piłeczkami, przeszkodami i zjeżdżalnią, piłkarzyki, cymbergaj oraz Smart TV z Netfliksem. Sala mieści się na poziomie +1
Sala zabaw dla dzieci
Teraz - 21:30

Atrakcje okolicy
W południowej części Buska-Zdroju, na terenie nowego parku zdrojowego, powstała jedna z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w Polsce. Zachwycający swoją konstrukcją obiekt ma kształt okręgu o średnicy około 72 m i obwodzie około 226 m, a ściany sięgają blisko 10 m wysokości. Tężnię stanowią dwa pierścienie z tarniny, które oddzielone są przejściami przypominającymi labirynt. Prowadzą one na dziedziniec, w sercu którego znajduje się fontanna mgielna. Pełni on dodatkowe funkcje, gdyż jego rozmiary umożliwiają organizację wydarzeń i imprez kulturalnych. Na szczycie tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękna panoramę uzdrowiska. Tuż obok wyżej opisanego obiektu usytuowany jest dom zdrojowy z pijalnią wód i całoroczną mini tężnią. W budynku ponadto jest oranżeria, która kusi nie tylko swoją roślinnością, ale także egzotycznym klimatem. Na zewnątrz znajduje się multimedialna fontanna oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci w kształcie statku. Całość kompleksu położona jest pośród parkowej zieleni, która zachęca do długich spacerów, a malowniczo zaaranżowane tereny tworzą niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i spokoju.
Buska Tężnia Solankowa
Atrakcje regionu
Główną atrakcją w Krainie jest profesjonalny tor quadowy – idealny na rodzinne zawody, bądź rozgrywkę między znajomymi W obiekcie znajduje się również sala zabaw dla najmłodszych, którzy pod czujnym okiem animatorki będą mogli odkrywać świat, spędzając przy tym wesoło czas. W pełni profesjonalny i atestowany plac zabaw wraz ze ścianką wspinaczkową, quady akumulatorowe, statek piracki, Multiplay Krokodyl, dmuchaniec OCEAN, basen suche kulki oraz wiele innych atrakcji dla dzieci, które pozwolą im zdobywać nowe umiejętności podczas rozmaitych aktywności fizycznych. Dodatkowo w roku 2016r. w kompleksie DZKQ zostało otwarte profesjonalne pole do gry w Paintball przeznaczone dla dzieci powyżej 6 roku życia. Posiadamy również dużą Altanę drewnianą NOWOŚĆ wspaniałe miejsce dla rodzinnego wypoczynku, zorganizowanych grup przedszkolnych oraz szkolnych . Kompleks mieści się w Kamedułach na terenie powiatu Busko Zdrój. O jego lokalizacji zdecydowało kilka względów. Po pierwsze wieś znajduje się w niedalekiej odległości Buska Zdrój, obejmuję swym bezpośrednim oddziaływaniem aż cztery powiaty pięć miast Pińczów, Chmielnik, Jędrzejów, Stopnica oraz Kielce. Po drugie teren jest naprawdę… ładny, urokliwy obszar otoczony lasem, sąsiedztwo ścieżek rowerowych, idealne miejsce również na rolki lub spacer. Jest to jeden z nielicznych, tak rozbudowanych kompleksów zabaw w regionie.
Dziecięca Kraina Quadów
Aktywny wypoczynek
10 tras o różnym stopniu trudności i mnóstwo przeszkód czeka na wszystkich śmiałków żądnych adrenaliny i dobrej zabawy. Łącznie do pokonania jest ponad 100 różnych przeszkód i blisko 1 kilometr tras. Dla tych, którym nadal będzie brakowało wrażeń przygotowaliśmy również stanowisko do skoków swobodnych. Lot z wysokości 8m z pewnością dostarczy niesamowitych przeżyć.
Park Linowy "Małpi Gaj"
Aktywny wypoczynek
Leśne Zacisze otrzymało status ogrodu zoologicznego w 2016 roku. Pierwsze w 2002 roku zawitały tu konie, kozy, kurki liliputki. Każdego roku zwierzyniec powiększał się, powstawały nowe zagrody, woliery i alejki. Zasadzone drzewa i krzewy stały się azylem dla mieszkających tu zwierząt.Goście ogrodu podczas wycieczki zobaczą niemal czterdzieści gatunków ssaków, między innymi surykatki, zebry, serwale, lemury, a także trzydzieści siedem gatunków ptaków oraz imponujące gady. Od 2019 roku goście Leśnego Zacisza mogą oglądać nowych imponujących lokatorów ogrodu - dwa lwy afrykańskie. Oprócz wizyty w ogrodzie zoologicznym, odwiedzający mogą skorzystać z placu zabaw i stanowisk grillowych.
Zoo - Leśne Zacisze (30,4 km)
Aktywny wypoczynek
Amatorów „dwóch kółek” zachęcamy do wycieczek rowerowych po doskonale przygotowanej asfaltowej ścieżce Busko- Wełecz- Kameduły. Trasa ma długość 18 km i tworzy pętlę u zbiegu ul. Langiewicza i ul. Szanieckiej i wiedzie wśród łąk, pól i terenów leśnych. W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki znajdują się dwa pomniki przyrody – Sosna „Wisząca” w Wełczu oraz trzy dęby szypułkowe w Kamedułach. Bogate zespoły przyrodnicze – wszechobecne i charakterystyczne dla okolic Buska-Zdroju, dodatkowo urozmaicą wyprawę. Naszym gościom oferujemy wypożyczenie rowerów.
Ścieżki Rowerowe
Aktywny wypoczynek
Święto piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, organizowane przez BSCK. Koncerty znanych artystów i charakterystyczny dla festiwalu klimat, rok rocznie przyciąga rzesze buszczan, turystów i kuracjuszy. Patron festiwalu – Wojtek Belon – lider Wolnej Grupy Bukowina – do Buska Zdroju przeprowadził się w wieku 13 lat – nazywany jest bardem Ponidzia.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”
Wydarzenia kulturalne
Ta najbardziej prestiżowa impreza Buska- Zdroju jest organizowana rokrocznie na początku lipca. W tym czasie regionalne sceny zaszczycają swoją obecnością wyborowi twórcy, którzy cieszą się uznaniem zarówno w kraju jak i zagranicą. Koncerty są zwykle przeplatane spotkaniami ze znanymi ludźmi kultury i sztuki. Krystyna Jamroz (1923 – 1986) – rodowita buszczanka – była niezwykle uzdolnioną śpiewaczką operową, która zasłynęła na scenie polskiej i zagranicznej jako sopran dramatyczny o bogatej materii dźwiękowej. Swój debiut miała w 1946 r. na deskach Opery Wrocławskiej. Później była etatowa gwiazdą Opery Poznańskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie. W latach 70. przyszedł czas na podbój Stanów Zjednoczonych. W trakcie swojej trzydziestoletniej kariery zasiadała niejednokrotnie w jury Międzynarodowego Konkursu Wokalnego.
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz
Wydarzenia kulturalne
To największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Twórcą oraz wieloletnim organizatorem festiwalu była zmarła, 9 grudnia 2013 roku znana polska pianistka Barbara Hesse-Bukowska. Poszczególne koncerty prowadził jej syn, Maciej Piotrowski, także pianista i profesor, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1994 r. w uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne utwory fortepianowe nie tylko Fryderyka Chopina ale także innych uznanych kompozytorów. Wykonawcami są pianiści z różńych stron świata m.in. z Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Kanady, Litwy, Niemiec, Tajlandii, USA i Polski.
Lato z Chopinem
Wydarzenia kulturalne
Stanowi serce uzdrowiska. Został założony w XIX wieku przez ogrodnika Ignacego Hanusza, a zaprojektowany przez architekta Henryka Marconiego. Jego punkty charakterystyczne to Sanatorium „Marconi”, czyli buskie „Łazienki” zbudowane w 1836 r., fontanna, muszla koncertowa i nieco ukryta loża widokowa.
Park Zdrojowy
Atrakcje regionu
Świątynia wybudowana w 1699 roku, w miejscu istniejącego tam wcześniej kościoła, jest najstarszą budowlą w Busku-Zdroju. Wykonawcą był cieśla Walenty. Była tu siedziba najstarszej w Busku parafii, erygowanej jeszcze przed założeniem klasztoru norbertanów. Wyremontowana w latach 1997–1998
Kościół św. Leonarda (1,8km)
Atrakcje regionu
Wiślica istnieje od co najmniej IX wieku. Według legendy nazwa osady pochodzi od imienia jej założyciela, księcia Wiślan - Wiślimira, który wraz ze swoim otoczeniem miał przyjąć chrzest w 880 roku. Około 990 roku gród trafił w ręce Polan. Wiślica stała się w tym czasie obok Krakowa i Sandomierza jednym z najważniejszych ośrodków administracyjnych w Małopolsce. Na przełomie X i XI w. w Wiślicy powstał pierwszy kościół grodowy. Na początku XI w. Bolesław Chrobry wzniósł nieopodal osady targowej gród obronny, którego zadaniem było strzec przeprawy przez Nidę. Przez Wiślicę przebiegał szlak handlowy prowadzący z Pragi i Krakowa na Ruś Kijowską. Bazylika kolegiacka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wzniesiona dzięki fundacji króla Kazimierza Wielkiego, to najstarszy i największy kościół dwunawowy w Polsce. W głównym ołtarzu umieszczono figurę Matki Boskiej (tzw. Madonna Łokietkowa) z około 1300. Podziemia Bazyliki, w których znajdują się pozostałości dwóch wcześniejszych romańskich kościołów datowanych kolejno na XII i XIII wiek oraz unikatowa Płyta Orantów, datowana na 1175 r. i stanowiąca wspaniały przykład sztuki romańskiej. Misa Chrzcielna – niecka gliniano-gipsowa służąca do chrztów zbiorowych datowana prawdopodobnie na rok 880. Dom Długosza – wikariat z 1460. Budowla z cegły, ufundowana przez słynnego historyka, kronikarza Jana Długosza, jako mieszkanie dla wikariuszy kolegiaty wiślickiej. We wnętrzach odkryto fragmenty polichromii z XV w. Obecnie mieści się w nim plebania i muzeum.
Wiślica i jej zabytki (14 km)
Atrakcje regionu
To rozciągający się na 3 poziomy prywatny ogród w województwie Świętokrzyskim udostępniony do zwiedzania. Na powierzchni 1 hektara rośnie ponad 2 tysiące gatunków roślin: drzewa, krzewy i byliny, rośliny egzotyczne i rzadkie. Dużą atrakcją tego miejsca są oczka wodne z bogatą kolekcją nenufarów, zaś panoramę ogrodu można oglądać ze specjalnych punktów widokowych. Dodatkową ciekawostką jest liczne ptactwo m.in. bocian czarny, wciąż rzadko spotykane białe oraz kolorowe pawie, czarne i białe łabędzie, a także wiele odmian kaczek, gęsi, papug i bażantów. Udostępniony do zwiedzania tylko w soboty, niedziele i święta od początku kwietnia do końca października w godzinach 9-19.
Ogród na Rozstajach (26 km)
Atrakcje regionu
Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych. Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Europejskie Centrum Bajki od początku istnienia jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych- festiwali i konkursów o skali ogólnopolskiej.
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (26,6 km)
Atrakcje regionu
Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni powołano w 1976 roku, a zaczęło funkcjonować od 1977 roku. Jest realizacją założeń naukowych etnografa i znawcy tradycyjnej kultury ludowej profesora Romana Reinfussa. Jego zamierzeniem było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.
Skansen Tokarnia – Park Etnograficzny w Tokarni (54 km)
Atrakcje regionu
Wieś jest znana ze zwyczaju malowania chat. Zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Malowidła wykonywano także na zewnętrznych ścianach budynków, studniach i płotach. W Zalipiu znajduje się obecnie około dwadzieścia malowanych domów.
Zalipie - Malowana Wieś (30,8 km)
Atrakcje regionu
Krzyżtopór – ruiny powstałej w latach 1621–1644 rezydencji pałacowej otoczonej fortyfikacjami bastionowymi położonej w miejscowości Ujazd w województwie świętokrzyskim. Była to jedna z największych budowli pałacowych w Europie przed powstaniem Wersalu. Od 2018 ma status pomnika historii. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania (wejście biletowane). Zwiedzanie zamku możliwe jest za dnia oraz w wybrane noce. Udostępnionych jest 5 tras zwiedzania zamku.
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (66,4 km)
Atrakcje regionu
Wapienna jaskinia krasowa położona w Chęcinach (Góry Świętokrzyskie) w województwie świętokrzyskim na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Raj, 11 km na południowy zachód od Kielc. Wyróżnia się wyjątkowo bogatą, różnorodną i dobrze zachowaną szatą naciekową; obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Jest udostępniona dla ruchu turystycznego.
Jaskinia Raj (52,6 km)
Atrakcje regionu
Dzieje Pałacu w Kurozwękach sięgają XIV wieku. Drewniano-murowany zamek został wybudowany przez Dobiesława z Kurozwęk i stał się siedzibą rodu Kurozwęckich. Na początku był budowlą obronną, ponadto był to jeden z pierwszych murowanych zamków rycerskich w Polsce. Zamek był wielokrotnie przebudowywany, aż do osiągnięcia wyglądu pałacu. Dostępne atrakcje: Jedną z nich jest safari bizon. Jest to wjazd wozem do zagrody z bizonami. Bizony zostały sprowadzone w grudniu 2000 roku przez Jana Marcina Popiela w celach hodowlanych i agroturystycznych. Sprowadzono 20 jałówek i 2 byki z największej hodowli w Europie "Bisond'Ardenne" w Belgii. Sprowadzone do Kurozwęk bizony szybko stały się symbolem tej miejscowości, obecnie często nazywanej Krainą Bizonów. Każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe, malutkie bizonięta. Kolejną atrakcją jest labirynt bukowy. Labirynt wykonany jest z drzew buku, został posadzony w roku 2005 i ma powierzchnię około 30 a, łączna długość wszystkich ścieżek wynosi około 500 m, obecnie ma on wysokość ponad 2 m. Labirynt przygotowany jest głównie dla dzieci, ale dorośli również mogą dobrze się w nim bawić. Wewnątrz labiryntu ukryte są postacie związane z historią Pałacu i rodzin, które go zamieszkiwały. Od końca lipca do października dla gości pałac udostępnia również duży labirynt w kukurydzy. Pierwszy labirynt, stworzono w roku 2007 nawiązywał do EURO 2012 i miał powierzchnię 1,3 ha, obecny labirynt zajmuje powierzchnię 4,5 ha. Spacerując po labiryncie, można sprawdzić swoją orientację w terenie, jak również i wiedzę. Na terenie labiryntu nie działają telefony komórkowe, przez co adrenalina jest większa. Co roku organizujemy konkursy, w ścieżkach labiryntu umieszczamy punkty z pytaniami, które należy odnaleźć. Każdy uczestnik zabawy ma za zadanie odszukać ukryte pytania i uzupełnić specjalną krzyżówkę. Prawidłowo wypełnione kupony biorą udział w losowaniu nagród. W 2016 roku obecny właściciel Zespołu Pałacowego – Michał Popiel wraz z żoną Aurorą i bratem Andrzejem postanowili powrócić do tradycji produkowania piwa w Kurozwękach. Po długich staraniach, 8 grudnia 2018 roku został otwarty Browar Popiel. Do tej pory jest to jedyny samodzielnie produkujący piwo browar w województwie świętokrzyskim.
Zespół Pałacowy w Kurozwękach (37,5 km)
Atrakcje regionu
Zamek królewski w Szydłowie, jest położony na skarpie wzniesienia opadającego ku dolinie rzeczki Ciekącej. Znajduje się w obrębie fortyfikacji dawnego miasta. Od 1961 mieści Muzeum Regionalne w Szydłowie. Miał charakter obszernej siedziby królewskiej, choć użytkowanej tylko czasowo. Świadczą o tym duży dziedziniec i pałac królewski w południowej części. Do dziś zachowały się ruiny pałacu królewskiego z około 1400 roku, a także tzw. Skarbczyk z XV i XVI w. oraz barokowy budynek bramny z pozostałościami murów oddzielających zamek od miasta. Od strony zachodniej dziedziniec zamku zamknięty jest murami obwodowymi, które stanowią fragment umocnień miejskich.
Zamek w Szydłowie (31,8 km)
Atrakcje regionu

FAQ
O której godzinie odbywają się posiłki?
Posiłki odbywają się codziennie w następujących godzinach: Śniadanie 8:00 - 10:30, Lunch 13:00 - 14:30, Obiadokolacja 16:00 - 19:00
icon
Czy możliwy jest pobyt z psem/kotem?
Obiekt nie akceptuje pobytów ze zwierzętami.
icon
Czy parking jest płatny?
Parking hotelowy jest dostępny w cenie dla wszystkich Gości zakładających rezerwację bezpośrednio przez hotel. Parking przed obiektem 10 zł/godzina/auto.
icon
Jak daleko od hotelu znajduje się park zdrojowy?
Od Parku Zdrojowego dzieli nas zaledwie 200 m.
icon
W jakich godzinach można skorzystać z basenu i saun?
Basen dla Gości hotelowych jest dostępny w następujących godzinach: Poniedziałek - Piątek 9:30 - 22:00, Sobota - Niedziela 8:00 - 22:00. Strefa saun jest czynna codziennie w godzinach 15:00 - 21:30.
icon
Kiedy rozpoczyna się i kończy doba hotelowa ?
Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 16:00 a kończy o godzinie 11:00.
icon
Jaki jest koszt przedłużenia doby hotelowej?
50 zł/1h/pokój.
icon
Czy w hotelu można dokupić lunch/obiadokolacje?
Tak w hotelu można dokupić dodatkowe posiłki w następujących cenach: Lunch - 40 zł/os, Obiadokolacja - 90zł/os.
icon
Jak często są wymieniane ręczniki/szlafroki?
W trosce o środowisko wymiana ręczników odbywa się co drugi dzień. Jeżeli chcą Państwo nadal korzystać z tego samego ręcznika, prosimy zawiesić go na wieszaku. Jeżeli chcą Państwo otrzymać nowy ręcznik, prosimy używane ręczniki zostawić na podłodze w łazience. Wymiana pościeli i szlafroków odbywa się raz na tydzień.
icon
Skąd wziąć ręcznik na basen?
Ręcznik na basen należy zabrać z pokoju.
icon
Czy hotel posiada pokoje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych?
Tak. Hotel dysponuje pokojami z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. W celu rezerwacji prosimy o kontakt bezpośredni z recepcją hotelu.
icon
Czy jest możliwość przechowania bagażu?
Tak, posiadamy przechowalnię bagażu.
icon
Czy jest możliwość wypożyczenia łóżeczka?
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka turystycznego dla dzieci do 3 lat, po wcześniejszym zgłoszeniu w recepcji. Koszt 30zł/doba.
icon
W jakich godzinach jest czynna recepcja?
Recepcja jest czynna od 7:00 – 22:00
icon
O której godzinie mogę zameldować się najpóźniej?
Zameldowanie jest możliwe do godziny 22:00
icon
Czy pokoje posiadają sejf?
Każdy pokój wyposażony jest w sejf.
icon
Gdzie jest najbliższy bankomat?
Najbliższy bankomat znajduje się w odległości około 200 metrów od hotelu, na ul. 1 Maja.
icon
Co zrobić z kartą zabiegową w dniu wyjazdu?
Osoby przebywające na pobytach leczniczych, w celu uzyskania wypisu, powinny pozostawić kartę zabiegową w gab. pielęgniarskim (nr 121)
icon
Jak ubrać się do sauny?
Strefa saun jest strefą beztekstylną. Do saun prosimy wchodzić bez obuwia, owijając ciało jedynie ręcznikiem.
icon
Czy parking jest strzeżony?
Parking jest monitorowany, niestrzeżony.
icon
Czy w pokoju dostępne jest żelazko?
Żelazko można wypożyczyć w recepcji głównej, natomiast deski do prasowania dostępne są na każdym piętrze.
icon
Co zrobić jeśli po dokonaniu rezerwacji nie otrzymałem potwierdzenia?
Prosimy sprawdzenie skrzynki mailowej (zakładki SPAM lub oferty). W razie dalszych problemów prosimy o kontakt z recepcją hotelu.
icon
Czy na wyposażeniu pokoju znajdują się ręczniki i szlafroki?
Tak, w pokoju znajdą Państwo komplet ręczników oraz szlafrok.
icon
Czy pokoje są wyposażone w czajnik elektryczny/lodówkę?
Tak, w każdym pokoju znajduje się lodówka, czajnik elektryczny, filiżanki oraz zestaw powitalny: kawa, herbata, cukier i śmietanka.
icon
Czy pokoje posiadają balkony?
W każdym pokoju znajduje się balkon.
icon
Dlaczego nie mam prądu w pokoju?
W celu uruchomienia prądu należy wsunąć kartę pokojową do specjalnej kieszonki umieszczonej przy drzwiach.
icon
Czy w hotelu znajduje się siłownia?
Siłownia oraz sala cardio znajdują się na poziomie -1,dostępne codziennie w godzinach 07:00 – 21:30.
icon
Czy istnieje możliwość wyboru diety podczas pobytu?
Hotel nie prowadzi diet specjalistycznych. Posiłki podawane są w formie urozmaiconych bufetów.
icon
Co należy zrobić, aby zmienić termin pobytu ?
W przypadku zmiany terminu pobytu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z recepcją hotelu.
icon
Gdzie mogę zaplanować/zmienić termin zabiegu?
W celu ustalenia/zmiany terminu zabiegu udaj się do recepcji Spa na 1 piętrze. Istnieje również możliwość rezerwacji zabiegów online: https://www.sanatoriaslowacki.pl/terma-slowacki/pl/zabiegi-spa
icon
Czy hotel oferuje atrakcje dla dzieci?
Podczas pobytu dzieci mogą korzystać z hotelowej sali zabaw, brodzika ze zjeżdżalnia oraz zewnętrznego placu zabaw.
icon
Czy mogę się wcześniej zameldować?
Wcześniejszy meldunek zależny jest od dostępności pokoju.. Szczegółowych informacji udzieli Recepcja Hotelu.
icon
Czy obiekt oferuje usługi pralnicze?
Obiekt nie oferuje usług pralniczych.
icon
W jakich godzinach czynna jest restauracja a'la carte?
Restauracja jest czynna od 12:00 do 22:00. Zamówienia z karty można składać od 12:00 do 20:40.
icon
W jakich godzinach czynna jest kawiarnia?
Kawiarnia czynna jest w godzinach 10:00-22:00.
icon
Czy w obiekcie można palić?
W trosce o komfort Gości w całym obiekcie ( w tym również na balkonach ) obowiązuje całkowity zakaz palenia. Wytyczyliśmy miejsca dla palaczy przed obiektem.
icon
Czy są dostępne pokoje z wannami?
Wanny i prysznice znajdują się w Apartamentach. W pozostałych pokojach tylko kabiny prysznicowe.
icon
Czy jest możliwość wypożyczenia rowerów?
Tak. Oferujemy naszym Gościom wypożyczenie rowerów za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Szczegóły w Recepcji obiektu.
icon
Czy w obiekcie dostępny jest internet?
Tak, na terenie całego obiektu dostępny jest bezpłatny internet.
icon
Czy obiekt pobiera opłatę uzdrowiskową?
Tak. Opłata uzdrowiskowa nie jest wliczona w cenę pobytu - pobierana jest według obowiązującej stawki na rok bieżący ( płatność wyłącznie gotówką ).
icon
Czy wpłata zadatku jest wymagana?
Tak. Wpłaty zadatku w wysokości 30% wartości pobytu należy dokonać w terminie 14 dni od daty założenia rezerwacji. Dla rezerwacji dokonanych w terminie krótszym czas na wpłatę zadatku wynosi 3 dni.
icon
Czy na terenie obiektu naładuję auto elektryczne?
Obiekt nie posiada stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
icon
Czy w przypadku wczesnego wyjazdu mogę liczyć na box śniadaniowy?
Istnieje możliwość skorzystania z takiej formy posiłku. Fakt ten prosimy zgłosić w restauracji do godziny 19:00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
icon
Co zrobić gdy zgubię kartę do pokoju?
Należy jak najszybciej zgłosić się do recepcji - zostanie wydana nowa, która dezaktywuje działanie tej zagubionej. Zgodnie z regulaminem obiektu opłata za zgubioną kartę wynosi 30zł.
icon
Czy jest możliwość zamówienia taksówki?
Istnieje możliwość zamówienia taksówki w recepcji obiektu.
icon
Czy w obiekcie jest miejsce na rowery?
Tak, posiadamy przechowalnię rowerów, udostępniamy ją naszym Gościom bezpłatnie.
icon
Czy dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą korzystać z zabiegów leczniczych?
Obiekt świadczy usługi lecznicze tylko dla osób pełnoletnich.
icon
Czy obowiązuje Program Lojalnościowy/Karta Stałego Klienta?
Tak, regulamin Programu Lojalnościowego dostępny jest na naszej stronie internetowej: https://www.sanatoriaslowacki.pl/terma-slowacki/pl/program-lojalnosciowy-i-love-slowacki.
icon
Czy trzeba z wyprzedzeniem rezerwować zabiegi SPA?
W celu ustalenia dogodnego terminu zabiegu można dokonać rezerwacji przed planowanym przyjazdem pod numerem telefonu: 533-120-023 lub mailowo: spatermaslowacki@gmail.com.
icon
Jakie dodatkowe atrakcje zapewnia obiekt?
Od poniedziałku do soboty odbywają się zajęcia "Aktywny poranek" (wymagają wcześniejszych zapisów w Recepcji SPA) oraz Aquaerobic na basenie. dodatkowo w soboty odbywają się zajęcia z jogi (wymagają zapisów w Recepcji SPA ).
icon

Social Media