Loading...

Zabiegi

Kąpiele siarczkowe

Kąpiele siarczkowe należą do najsilniej działających zabiegów balneologicznych, a sama siarka jako naturalny surowiec leczniczy znana jest w Busku i wykorzystywana w procesie rehabilitacji już od ponad 150 lat.
W TERMA Słowacki oferujemy Państwu kąpiele siarczkowe wykonywane są na bazie Pierwszej Termalnej Wody Siarczkowej, co klasyfikuje nas do unikalnych uzdrowisk Europy!!!.

Woda siarczkowa zaliczana jest do bardzo rzadkich surowców leczniczych. Jest to zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki. Dostarczana jest do naszego Obiektu bezpośrednio z podziemnego źródła (ujęcie C-1) z okolic Buska-Zdrój, za pomocą najnowszych rozwiązań technicznych, bez dostępu powietrza, przez co nie traci swoich cennych właściwości leczniczych.
• Kąpiel powinna odbywać się w pozycji siedzącej w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała 35 -38 °C, czas trwania 15 min.

Działanie Terapeutyczne

Działanie miejscowe - Wpływ kąpieli siarczkowych na organizm zaczyna się od momentu kontaktu wody ze skórą poprzez łagodne złuszczanie naskórka (działanie keratolityczne) oraz pobudzanie procesów odnowy. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Efekt miejscowy to także: pobudzenie mikrokrążenia, lepsze ukrwienie oraz metabolizm skóry, objawiające się odczynem naczynioruchowym w postaci zaczerwienienia skóry.

Działania ogólne - Lecznicze właściwości wody siarczkowej wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę. Przenikanie siarki do organizmu prowadzi do aktywizacji procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych, odtruwających. Po przeniknięciu przez warstwy skóry siarkowodór tworzy wielosiarczki, będące fizjologicznym składnikiem tkanki łącznej i substratem do syntezy kwasu chondroityno-siarkowego (składnika chrząstek stawowych) oraz aminokwasów (cystyny i metioniny). Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszanie obrzęków i poprawa ruchomości stawów. Główne wskazanie do zabiegów stanowią choroby chrząstki stawowej. Kąpiel siarczkowa wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy.
Ponadto kąpiele siarkowe poprawiają odporność i działają odprężająco. Obniżają napięcie nerwowe, przeciwdziałają zmęczeniu i ogólnemu wyczerpaniu, poprawiają nastrój. Łagodzą problem bolesnych miesiączek i pomagają w leczeniu zaburzeń hormonalnych. Kąpiel siarkowa wyraźnie uelastycznia skórę, wzmacnia włosy i paznokcie.

Wskazania
reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK)
choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
schorzenia i stany pourazowe narządów ruchu
dyskopatia
rwa kulszowa
osteoporoza
zaburzenia krążenia obwodowego
nadciśnienie tętnicze
choroby metaboliczne (cukrzyca , dna moczanowa, miażdżyca, otyłość)
choroby pochodzenia neurologicznego: neuralgie, neuropatie, zespoły korzeniowe, niedowłady
przewlekłe choroby skóry: łuszczyca, zapalenie łojotokowe, zapaleń atopowych
owrzodzenia podudzi i trudno gojące się rany, odleżyny
zatrucia metalami ciężki (ołów, arsen, bizmut, rtęć)
choroby ginekologiczne.

Przeciwwskazania
gruźlica
choroby nowotworowe
stany gorączkowe i duża aktywność procesu zapalnego
stany po zawale mięśnia sercowego
znacząca niewydolność krążenia
nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze
wyraźne zaburzenia rytmu serca
nawracające zapalenie żył
niestabilna choroba wieńcowa
ciąża i okres karmienia.

Fizjoterapia (zabiegi)

Rehabilitacja w TERMA "Słowacki" Resort , Medical Spa opiera się indywidualnym doborze zabiegów leczniczych dla każdego Pacjenta. Kompozycja taka zależy od wielu czynników, takich jak: stan zdrowia Pacjenta, stopień zaawansowania dolegliwości, wiek, płeć, uprawiany zawód i wiele innych. Każdy Gość może skorzystać z konsultacji lekarskiej, w trakcie której Lekarz doradzi i przepisze najodpowiedniejszy zestaw zabiegów. ZABIEGI PODSTAWOWE i BALNEOTERAPIA
Kąpiel siarczkowa 
Kąpiel siarczkowa – fasony
Kąpiel borowinowa
Sucha Kąpiel kwasowęglowa
Jonoforeza borowinowa
Peloidoterapia– zawijania borowinowe 
Kąpiel wirowa kończyn górnych/dolnych

A także zabiegi z zakresu :
KINEZYTERAPII -
w tym ćwiczenia w basenie, a także na jednej z dwóch nowoczesnych sal ćwiczeń, wyposażonych w sprzęt rehabilitacyjny HUR, HUBER oraz REDCORD

FIZYKOTERAPIA
Lampa bioptron
Lampa SOLMED
Laser biostymulacyjny
Nowość! Laser wysokoenergetyczny skaner
Prądy diadynamiczne
Galwanizacja
Jonoforeza z własnym lekiem
Prądy interferencyjne/ Kotza/ TENS/ Traberta
Tonoliza
Ultradźwięki
Fonoforeza (ultradźwięki z lekiem)
Magnetoterapia
Nowość! EmfieldPro – głęboka stymulacja elektromagnetyczna

KRIOKOMORA ogólnoustrojowa
Krioterapia miejscowa

MASAŻE Klasyczne Kręgosłupa
Nowość! Masaż mechaniczny AQUATIZER
Masaż (drenaż) limfatyczny (pneumatyczny)

Nowoczesna Rehabilitacja

METODY SPECJALNE FIZJOTERAPII

Terapia Manualna**, PNF**, Terapia tkanek miękkich** 
Kinezjotaping**
Laser Wysokoenergetyczny Punktowy
Fala uderzeniowa skupiona PIEZOWAVE 
Nowość! Terapia TECAR z wykorzystaniem aparatu WINBACK 3SE
Nowość! Diagnostyka funkcjonalna na platformie HUBER – ocena sprawności narządu ruchu
Nowość! EmFieldPro URO – terapia nietrzymania moczu
TERAPIA SKOJARZONA NIETRZYMANIA MOCZU - EmFieldPro URO + Terapia indywidualna (ćwiczenia mięśni dna miednicy)

Terapia Manualna/ Indywidualna

Zajmuje się ręcznym badaniem i leczeniem dysfunkcji somatycznych wynikających z zaburzeń czynnościowych narządu ruchu.

Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych.

Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów.

Terapia Manualna* to specjalistyczna forma rehabilitacji, dająca spektakularne efekty lecznicze już od pierwszych zajęć. Oparta na indywidualnej pracy fizjoterapeuty ( rehabilitanta) z pacjentem, przy użyciu najnowszych metod, takich jak: -MC KENZIE ,PNF, BOBATH, STECCO, ACKERMANN I INNE. Metody dobierane są przez fizjoterapeutę oraz lekarza, dokładnie do potrzeb danego pacjenta, w zależności od jego aktualnego stanu zdrowia.

Studio Masażu

Studio masażu to miejsce głębokiego relaksu i odpoczynku od codziennych trosk. Zgodnie z ideą "powrotu do natury" wszystkie masaże wykonywane są na bazie najbardziej naturalnych olejów i maseł przeznaczonych do tego typu zabiegów. Zrezygnowano prawie całkowicie z maszyn, postawiono na dotyk i umiejętności człowieka. W ofercie znajdziecie Państwo nie tylko masaże lecznicze, ale także relaksacyjne oraz Ceremonie łączące masaż oraz pielęgnacje. Zachęcamy do zapoznania się z aktualna propozycja. Cenimy upodobania wszystkich Naszych Klientów, dlatego stworzyliśmy państwu możliwość wyboru i umówienia się z konkretnym masażystą.

GABINETY STUDIO MASAŻU CZYNNE:
od poniedziałku do piątku - od 15.00
weekendy i święta - w zależności od potrzeb

Zapisy pod numerem telefonu 
41 370 80 95
lub osobiście w Recepcji Spa

Cennik Studia Masażu [PDF]